Rusia dhe Spanja barazuan 3-3 në ndeshjen miqësore që u luajt në Shën Peterburg.

Golat për Spanjën u shënuan nga mbrojtësit: Jordi Alba dhe dy herë Sergio Ramos me 11-metërsh. Ndërsa për Rusinë shënuan dy herë Smolov dhe Miranchuk.

Dygolëshi i shënuar ndaj Rusisë është i dyti që kapiteni Sergio Ramos shënon me kombëtaren spanjolle. I pari ishte në 12 tetor 2005 kundër San Marinos, në një ndeshje për fazën kualifikuese të Botërorit 2006.

Sergio Ramos ka shënuar 13 gola me Spanjën, 3 prej të cilëve me 11-metërsh.

Top Channel