Kambalet rikthehen në modë

05/10/2017 00:00

Teksa tashmë i kemi thënë lamturmirë shapkave të verës, nuk do të thotë që të mos rikthehemi tek këpucët e rehatshme.

Këmbët mund të marrin frymë edhe në vjeshtë, dhe kjo pasi këpuca më trendi e sezonit nuk është ajo taka e parehatshme, por janë pikërisht këpucët e stilit ushtarak apo siç i themi ne kambalet.

Por ndryshe nga stili mjaft popullor i vitgeve ’80- ’90, mundësitë e 2017 janë shik, dhe yje të famshëm si Kourtney Kardashian dhe Gigi Hadid nuk u ndahen.

Modelet në pasarelat e sezonit vjeshtë/dimër 2017 kanë sfiluar me këto lloj këpucësh, kështu që nuk është surprizë që këpuca ikonë që dikur ishin një lëvizje kulturore, tashmë të jetë kryefjalë mode.

FOTO GALERI
1/5
Olivia Palermo

Top Channel