SHBA, kualifikimi festohet me mish luani

24/06/2010 16:55

Pas fitores së kombëtares amerikane përballë Algjerisë që i siguroi edhe kualifikimin për në fazën tjetër, në shtetin e Arizonës kanë festuar duke konsumuar mish luani në një restorant të Phoenix.

21 dollarë për një pjatë ka kushtuar menuja e vecantë por kjo ka ngjallur reagimin e ashpër të animalistëve të cilët kanë dërguar mijëra mail-e kërcënuese ndaj pronarit të restorantit, Cameron Selogie.

Por nga ana tjetër, ai ka reaguar duke thënë se edhe në Afrikë i konsumojnë luanët dhe ky nuk duhet të jetë një problem për amerikanët. “Meqë Kupa e Botës zhvillohet në Afrikë, menduam se mishi i luanit mund të jetë një eksperiencë interesante për klientët tanë”, theksoi ai.

Top Channel