“Bota e ndaluar e Adrianos”

15/03/2010 11:45

“Skuadren e nderon por zakonin s’e harron”. Behet fjale per bomberin e Flamengos, Adriano, per te cilin, gazeta “O Dia” ka shkruar nje reportazh te gjate prej 5 faqesh, duke rrefyer disa nga anet e erreta te futbollistit jashte fushes.

“Bota e ndaluar e Adrianos” titullohet ky shkrim qe ve ne dukje shume vese te lojtarit. Gjithcka nis nga nata e 6 dhjetorit 2009 kur ai fitoi kampionatin me Flamengon dhe qe prej asaj dite konsiderohet si nje “Zot” ne klubin kuqezi.

“Derisa te jete ketu nuk ka asnje menyre per ta rekuperuar. Tek Flamengo ben ate qe do dhe klubi i lejon gjithcka. Ka qene tek disa mjeke por asnjehere nuk ka rezistuar”, rrefehet nje mik i tij. Pavaresisht se vete sulmuesi ka mohuar cdo lidhje me alkoolin, prej kohesh mamaja e tij eshte e shqetesuar pasi Adriano largohet per dite te tera pa njoftuar per vendndodhjen.

“Shpesh here zhduket pa lajmeruar askend. Iken per te jetuar ne Villa Cruzeiro. Duket se per te kane me shume rendesi njerezit e viles se sa e ema”, shprehet gjyshja Wanda. Por mes shume miqve, Adriano eshte lidhur ngushte edhe me nje trafikant armesh te quajtur Rala Rala, madje ne disa raste shfaqet ne krah te tij. Policia ka hedhur poshte lajmet se edhe sulmuesi mund te kete lidhje me trafikun e armeve. Mbremjet e shfrenuara te stilit “Kaligola” jane shume familjare per “perandorin”, i cili kalon nete te tera pa gjume, duke pire birre pa fund.

Shume persona rrefejne se e kane hequr zvarre deri tek makina, ndersa ne stervitje eshte paraqitur disa here i dehur. Festave alkoolike u shtohen edhe ato me sfond seksual, te cilat po i shkaterrojne karrieren sulmuesit brazilian, i cili kishte te njejtat probleme edhe tek Interi.    

Top Channel