Alicia Keys rikthehet me albumin e ri

10/12/2009 16:55

Dy vite pushim dhe Alicia Keys rikthehet ne skenen muzikore me nje album te ri.

Kengetarja me ngjyre ka shijuar suksesin e “As I Am” dhe diten e neserme do te hedhe ne treg “The Element of Freedom” me 14 kenge, mes te cilave ndodhet edhe dueti me Beyonce “Put It In A Love Song”. Ne foton e kopertines Keys shfaqet me nje fustan te stiluar nga Cavalli, ndersa kenget e ketij albumi jane realizuar nga producentet Kerry Brothers, Jeff Bhasker, Swizz Beatz dhe shume te tjere.

Ajo shprehet se ky album eshte i lire nga te gjitha limitet qe e kane kushtezuar ne te shkuaren. Por gjate muajve te fundit, Alicia ka punuar edhe me hite te suksesshme si “Looking For Paradise” ku dueton me yllin Alejandro Sanz por edhe me Whitney Houston ne “Million Dollar Bill”. Kenget e albumit te ri vijojne si me poshte;

1. The Element Of Freedom (Intro), 2. Love Is Blind, 3. Doesn’t Mean Anything, 4. Try Sleeping With A Broken Heart, 5. Wait Til They See My Smile, 6. That’s How Strong My Love Is, 7. Unthinkable (I’m Ready), 8. Love Is My Disease, 9. Like The Sea, 10. Put It In A Love Song (feat. Beyoncé Knowles), 11. This Bed, 12. Distance And Time, 13. How It Feels To Fly, 14. Empire State Of Mind (Part II).

Top Channel