Liga e Kampioneve, paqe ne Mynih

30/09/2009 23:00

Ka perfunduar 0-0 supersfida e mbremjes se merkure ne Ligen e Kampioneve, ajo mes Bajern Mynih dhe Juventusit.

Bavarezet e drejtuar nga Luis Van Gal e kane kerkuar me shume golin e fitores, por pa mundur te ndeshkojne portierin Juventin, Buffon.

Bajerni mbetet ne krye te grupi A me 4 pike se bashku me Bordon qe ka fituar 1-0 me Makabi Haifa, nderkohe qe Juventusi i Ferrares merr barazimin e dyte dhe mban vendin e trete me 2 pike.

Manchester United ka permbysur rezultatin ne Old Traford duke fituar 2-1 me Volfsburgun, rezultat qe i ngjit “Djajte e Kuq” te vetem ne krye te grupit me 6 pike.

Golit te Xhekos, anglezet i jane kunderpergjigjur me Gigs dhe Majkell Kerik.

Kane marre fitoren e pare ne kete grup ruset e CSKA se Moskes qe kane triumfuar ne fushen e tyre 2-1 ndaj turqve te Beshiktash.

Ka zhgenjyer Milani i Leonardos, qe ka humbur 0-1 ne San Siro ndaj debutuesve te Zyrih. Goli i fitores per zviceranet u shenua ne minuten e 10 te pjese se pare nga Tihinen.

Real madrid ka forcuar pozitat ne vendin e pare, pasi ka mposhtur 3-0 Marsejen. Vetem ne pjesen e dyte madrilenet kane arritur te zhbllokojne rezultatin me Ronaldon, me pas Kaka, dhe ne fund serish portugezi qe vulos fitoren e Realit.

Ne grupin D, Celsi ka fituar 1-0 me qipriotet e Apoel fale golit te Anelka, dhe ngjitet ne kuoten e 6 pike. Nderkohe Porto ka marre fitoren e pare, pasi ka mposhtur 2-0 Atletiko Madrid.

Top Channel