Jackson, ne ankand edhe objektet personale

17/02/2009 18:30

Michael Jackson po shkon vertet drejt limiteve, pasi financat e ish mbretit te pop-it kane shteruar plotesisht.

Keshtu, ne muajin prill pritet qe te dalin ne ankand shume objekte personale te kengetarit qe gjenden ne fermen e “Neverland” edhe kjo e nxjerre ne shitje.

Te apasionuarit pas muzikes se Jackson do kene mundesine te prekin cdo detaj te jetes se kengetarit, qe nga ditari i koncerteve, dorashka e arte e videos “Billie Jean”, videolojerat dhe deri tek objektet me te parendesishme te nderteses.

Por kjo nuk eshte e vetmja rruge qe Jackson ka per te shpetuar financat e familjes, pasi edhe pse epoka e tij ka perenduar me shume se dy dekada me pare, ai shpesh here mbeshtetet ekonomikisht edhe nga fansat qe ka ne mbare boten.

Shume njerez jane te gatshem te paguajne edhe gjithcka per t’i ardhur ne ndihme idhullit te tyre. Ne total objektet qe do dalin ne shitje jane rreth 2 mije dhe ato do dalin ne ankand ne Beverly Hills, ne 22-25 prill. 

 

Top Channel