E enjte, 11 Prill 2019
Edhe Manchester City futet në garë për sulmuesin brazilian

Pas Milanit ,në garë për sulmuesin brazilian të Gremiso, Everton, është futur edhe skuadra e Manchester City-t, që është gati të paguajë klauzolën prej 50 milionë eurosh në kontratën e tij.

Mbrojtja, “thembra e Akilit”; United ofron 105 mln Euro për Koulibaly

Mbrojtja mbetet “thembra e Akilit” për Manchester United, edhe pas uljes së Solskjaer në stol, ndaj drejtuesit e “Djajve të kuq” janë gati të “hapin thesin” në merkaton e verës.

E mërkurë, 10 Prill 2019
Arsenali kërkon në Itali, pasuesin e Ramsey

Që pas zyrtarizimit të largimit të Aaron Ramsey, i cili do t’i bashkohet Juventusit me parametra zero në verë, drejtuesit e Arsenal janë vënë në kërkim të një lojtari për të zëvendësuar pikërisht uellsianin.

Deulofeu refuzon kthimin te Barça, preferon Italinë

Gerard Deulofeu ka shpërthyer në këtë sezon të Premier League teksa deri tani ka arritur të realizojë 9 gola mes kampionatit dhe FA Cup ndërsa numëron edhe 5 asiste.

Hazard drejt largimit, e kërkon Borussia Dortmund

Jo vetëm Eden Hazard mund të ndryshojë fanellë verën e ardhshme. Lajmet nga Gjermania bëjnë me dije se edhe vëllai i tij më i vogël, Thorgan Hazard pritet të largohet nga Borussia Monchengladbach në përfundim të sezonit aktual.

Ausilio në Londër, vëzhgoi mesfushorin e City-t

Drejtori Sportiv i Interit, Piero Ausilio ishte mbrëmjen e të martës në Londër, për të ndjekur nga afër sfidën mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

E martë, 09 Prill 2019
Përfundon huazimi, James drejt rikthimit në Madrid

James Rodriguez është në muajt e fundit të huazimit të tij 2-vjeçar në skuadrën e Bayernit të Mynihut, ndërsa gjermanët ende nuk kanë vendosur nëse do të ushtrojnë të drejtën e blerjes apo jo.

Një trajner turk, kandidat për pankinën e Fiorentinës

Fiorentina ka konfirmuar Stefano Piolin në pankinën e skuadrës deri në fund të sezonit, ndërsa ka nisur menjëherë kërkimet për një tjetër teknik, që t’i drejtojë ekipin për sezonin e ardhshëm.

Komplikohet pista Marcelo, Juventusi “hedh sytë” nga mbrojtësi i Benficës

Alex Sandro do të largohet nga Juventusi në fund të sezonit, pasi ofertat në drejtim të tij nuk mungojnë, por skuadra bardhezi vijon punën për të gjetur një pasues.

Luan shumë pak, por Interi nuk heq dorë nga Ranocchia

Ndonëse e aktivizon me pikatore, Interi po punon për të rinovuar kontratën me mbrojtësin Andrea Ranocchia, që skadon në fund të këtij sezoni.

Pas 10 sezonesh te Bayerni, Robben drejt MLS-së

Në përfundim të sezonit, do të vijë edhe mbarojë edhe eksperienca 10-vjeçare e yllit holandez Arjen Robben, me skuadrën e Bayernit të Mynihut.

E hënë, 08 Prill 2019
Manchester United/ Nëse ikën De Gea, vjen…

Qëndrimi i David De Geas te Manchester United nuk është i sigurtë. Media britanike flet për një kalim të mundshëm të portierit spanjoll në drejtim të Paris Saint Germain gjatë muajve të verës.

E diel, 07 Prill 2019
Chelsea kontakton Bayernin, kërkon t’i marrë Lewandoskin

Chelsea kërkon me çdo kusht që të sjellë në radhët e tij një sulmues të një niveli të lartë dhe së fundmi në media po përmendet emri i Robert Lewandowskit, autor i dy golave për Bajernin e Mynihut në fitoren 5-0 në klasiken me Borussian e Dortmundit.

Solskjaer nuk e preferon në skuadër, Sanchez drejt Kinës

Mediat pranë klubit të Manchester United bëjnë me dije se trajneri Ole Gunnar Solskjaer tashmë e ka vendosur; Alexis Sanchez do të largohet gjatë merkatos së verës.

Reali sfidon Barcelonën për talentin holandez

Pasi humbi garën për të marrë mesfushorin Frenie de Jong nga Ajaxi, Real Madrid pritet të sfidojë sërish Barcelonën në merkato, këtë herë për një tjetër talent, mbrojtësin Matthijs de Ligt.

L’Equipe: Juventus favorit për të transferuar mesfushorin e Lyonit

L’Equipe raporton se është pikërisht Juventusi, skuadra favorite për të marrë shërbimet e mesfushorit të Lyonit, Tanguy Ndombele.

Djali i Ronaldinhos nënshkruan kontratën e parë si profesionist

Ronaldinho la gjurmë në historinë e futbollit, pasi me klasin e tij tregoi se bën pjesë te ata më të talentuarit dhe argëtoi pa masë të pasionuarit pas këtij sporti.

Disa klube ndjekin talentin e Fulhamit

Humbja e fundit e pësuar në mesjavë ndaj Watfordit zbriti matematikisht skuadrën e Fulhamit në Championship, ose kategorinë e dytë angleze.

E shtunë, 06 Prill 2019
Atletico piketon pasuesin e Hernandez

Aaron Martìn është emri më i ri në listën e drejtuesve të Atleticos së Madridit. Mbrojtësi anësor i Mainzit shikohet si një alternativë për të zëvendësuar Luca Hernandezin e larguar drejt Bayernit.

Reali ofron 40 milionë euro për Eric Bailey

Real Madrid po përgatit një ofertë prej 40 milionë eurosh për të rrëmbyer qendërmbrojtësin e Manchester Unitedit, Eric Bailey.

PSG gati të rinisë sulmin për mesfushorin e Napolit

Tentoi deri në ditën e fundit të merkatos së janarit, por PSG nuk ia doli të marrë në kryeqytetin francez mesfushorin brazilian të Napolit, Allan.