Roma vijon përpjekjet për të siguruar një vend në zonën Champions për sezonin e ardhshëm, ndërsa drejtuesit e klubit po punojnë për të përforcuar ekipin.

Kështu alternativat e vlerësuara nga verdhekuqtë, janë dy futbollistët e Empolit, Rade Krunic dhe Ismmael Bennacer, të cilët po dhurojnë paraqitje vërtetë pozitive këtë sezon.

Klubi kryeqytetas ka ndërmend të largojë Pellegrinin dhe shifrën e fituar nga ai, ta investojë për të sjellë në Romë dy mesfushorët e Empolit.

Top Channel