Drejtori Sportiv i Interit, Piero Ausilio ishte mbrëmjen e të martës në Londër, për të ndjekur nga afër sfidën mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, e vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

Objektivi i njeriut të merkatos në klubin zikaltër, ka qenë të monitorojë nga afër mesfushorin turko-gjerman, Yilkay Gundogan, i cili pritet të largohet nga City në fund të sezonit.

Interi është një ra prej skuadrave që ndjek me interes Gundogan, kartoni i të cilit vlerësohet rreth 30-35 milionë euro.

Top Channel