E premte, 13 Shtator 2019
Perez: Provuam por nuk ja dolëm, tentojmë sërish për Pogba dhe Mbappe

Presidenti i Real Madridit, Florentino Pérez, ka konfirmuar në një takim me aksionarët e klubit se ka tentuar gjithçka për t’i bërë dhuratë trajnerit Zinedine Zidane mesfushorin francez Paul Pogba.

E martë, 27 Gusht 2019
“Ngec” goditja e madhe/ Dëmtohet Martial, dështon Sanchez

Një prej transferimeve më të bujshme në merkaton e kësaj vere në futbollin europian, rrezikon të dështojë pikërisht kur pritej momenti i firmës.

E premte, 23 Gusht 2019
Ngec marrëveshja, Inter dhe United nuk bien dakord për Sanchez

Manchester United dhe Inter akoma nuk kanë arritur një marrëveshje për sulmuesin Alexis Sanchez.

E premte, 16 Gusht 2019
Neymar shkurton pagën për të lehtësuar largimin nga PSG

Neymar ka shkurtuar pagën e tij me 15 milion euro në mënyrë që të bëhet më i lehtë largimi nga PSG.

E mërkurë, 14 Gusht 2019
Çmendet Barcelona, 80 milion euro dhe Coutinho për të rikthyer Neymar

E kërcënuar nga rivaliteti i Real Madrid, Barcelona ka bërë një ofertë për të rikthyer në Camp Nou brazilianin Neymar.

E martë, 13 Gusht 2019
Neymar shumë pranë rikthimit te Barça

Barcelona bën një tjetër lëvizje për të bindur Paris Saint Germain dhe për të bërë të mundur rikthimin e Neymar Jr në Camp Nou.

Real i paqartë: Bale mund të qëndrojë

Gareth Bale është aktivizuar sërish me Real Madridin pas disa ndeshjeve mungesë në miqësoret e zhvilluara nga ‘Los Blancos’.

E shtunë, 10 Gusht 2019
Talenti kosovar, largohet nga Bayern Munich për Premier League

Ylli kosovar i futbollit, Meritan Shabani, do të jetë pjesë e Premier Ligës nga edicioni i ardhshëm.

Icardi do vetëm Juven, sulmuesi dikton kushtet tek Inter

Pasi e zhveshi nga shiriti i kapitenit dhe e detyroi të qëndrojë larg ekipit të parë, jashtë planeve për të ardhmen, Inter i hoqi numrin 9 Mauro Icardit duke rikonfirmuar kushtet për të gjetur një skuadër të re për sulmuesin.

E premte, 09 Gusht 2019
Neymar i vë afate Barçës, por blaugranat duhet të ruhen edhe nga Reali!

Neymar pret Barcelonën deri në 20 gusht duke i vënë një afat blaugranave. Nga Spanja është ky lajmi i fundit në lidhje me yllin brazilian të PSG, që ka prishur raportet me klubin e tij dhe dëshiron kthimin në Katalunjë edhe pse marrëdhënia e komplikuar mes Barçës e Al Khelaifit nuk e bëjnë aspak të lehtë tratativën. Barcelona mbetet zgjedhja e parë e Neymar, por që gjithsesi e mban një sy nga Bernabeu. Tani për tani, sulmuesi mbetet në pritje të një lëvizjeje nga ish klubi i tij, duke parë se si do të evoluojë situata te PSG.

E ardhmja e Grezdës në udhëkryq, Gerard: Ofertat që kanë ardhur nuk na bindin

Karriera e Eros Grezdës është në udhëkryq për momentin. Sulmuesi anësor i kombëtares shqiptare është nxjerrë në merkato nga Glasgoë Rangers pasi nuk bën më pjesë në planet e trajnerit Steven Gerard por për momentin klubi skocez po mban peng të ardhmen e kuqeziut pasi siç e ka konfirmuar edhe vetë Gerard ofertat që kanë mbrritur për Grezdën nuk kanë qenë ato të duhurat.

Në limitet e mbylljes së merkatos, Arsenal bën 2 përforcimet e fundit

Arsenal ka bërë dy përforcime cilësore në limitet e afatit përfundimtar të mbylljes së merkatos verore.

E enjte, 08 Gusht 2019
Barcelona ndez motorrët, Neymar pranë kalimit në Camp Nou

Barcelona nuk heq dorë nga braziliani Neymar, ku tashmë është prioriteti i tyre deri në fund të merkatos.

E mërkurë, 07 Gusht 2019
Manchester United bën goditjen e fundit, kërkon dy yjet e Totteham

Manchester United kërkon të tjera përforcime përpara mbarimit të merkatos së verës duke targetuar dy futbollistët e Tottenham.

Tottenham i shokon të gjithë, Dybala dhe Coutinho pranë nënshkrimit

Pritej një trasnferim tek MAchester United por argjentinasi Paulo Dybala ëshët shumë pranë kalimit tek Tottenham Hotspurn.

E martë, 06 Gusht 2019
Manchester City kërkon Cancelon, hapet rruga e kalimit të Hysaj tek Juventus

Manchester City kërkon Cancelon duke synuar ta marrë atë me anë të shkëmbimit kokë më kokë me mbrojtësin brazilian Danilo. Është trajneri Pep Guardiola ai që kërkon me ngulm Joao Cancelo për të pasur edhe më të kompletuar ekipin.

E hënë, 05 Gusht 2019
Flamurtari ndryshon trainer, Gert Haxhiu zëvendëson Ilir Dajën

Flamurtari bëhet me trajner të ri. Skuadra vlonjate për sezonin e ardhshëm do të drejtohet nga Gert Haxhiu dhe ishte vetë klubi që zyrtarizoi këtë lajm nëpërmjet një komunikate për shtyp të publikuar në faqen e internetit dhe në rrjetet sociale.

E diel, 04 Gusht 2019
Ashpërsohet ‘lufta’ Inter-Icardi

Ashpërsohet gjithnjë e më shumë lufta mes Interit dhe Mauro Icardit. Futbollisti deri tani i ka refuzuar të gjitha ofertat e ardhura për të ku në krye qëndrojnë ato të Romës dhe Napolit duke shfaqur gatishmërinë që të qëndrojë te Interi edhe pse do të jetë gjithë kohës i izoluar.

E ardhmja e Elseid Hysajt/ Tottenham e kërkon ende shqiptarin

Tottenhemi vë sërish në radarët e tij Elseid Hysajn. Lajmi bëhet i ditur nga tabloidi britanik ‘Daily Star’ sipas të cilit, trajneri i Hotspurs vazhdon të jetë i interesuar për mbrojtësin e përfaqësuses shqiptare.

E shtunë, 03 Gusht 2019
Mbrojtësi më i shtrenjë në histori, Manchester United bën transferimin e çmendur

Pas shumë negociatave Manchester United ka arritur marrëveshjen me mbrojtësin anglez Harry Maguire për tu transferuar në Old Traford.

E premte, 02 Gusht 2019
Leroy Sane, 200 mln euro. Futbollisti do të shkojë te Bayern

Vetëm pak ditë më parë shefi ekzekutiv i Bayernit kritikoi skuadrat e mëdha të futbollit Europian për shpenzimet e çmendura dhe kthimin e lojës më popullore të planetit në një biznes milionash.