Ambasadorja ukrainase në Shkup: Agresioni rus në Ukrainë, sulm ndaj gjithë botës demokratike
26/02/2024 16:26
Partitë maqedonase kundër partive shqiptare për zgjedhjen e presidentit në Kuvend
23/02/2024 19:07
Zbardhet shkaku/ Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, 66 vjeçari vret motrën dhe nipin. Një tjetër i plagosur
21/02/2024 16:15
“Ali Ahmeti sjell lajmin e madh”, BDI me kandidat të sajin në garën për President të Maqedonisë së Veriut
21/02/2024 09:54
Kaos me dokumentet personale në Maqedoninë e Veriut
14/02/2024 09:20
Shkup: Parlamenti në seancë për miratimin e dy ministrave të rinj nga Aleanca për Shqiptarët
12/02/2024 18:02
Vazhdon seanca maratonë me debate për shkarkimin e ministrave shqiptarë në Maqedoninë e Veriut
09/02/2024 22:41
Përçarjet në Aleancën për Shqiptarët, Parlamenti i Maqedonisë së Veriut do të shkarkojë dy ministra
09/02/2024 19:20
“Parti tradhtare që ia dhuroi shtetin BDI-së”/ Reagime pas emërimit të Talat Xhaferit si kryeministër i Maqedonisë së Veriut
29/01/2024 20:18
“Talat Xhaferi nuk do jetë më mirë se Kovaçevski”, opozita: Maqedonia sot është qiraxhi në shtetin e vet
28/01/2024 17:35
Kush është Talat Xhaferi, nga nisja e karrierës ushtarake deri te zgjedhja si kryeministër i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut
28/01/2024 14:43
Dorëhiqet të enjten qeveria e Maqedonisë së Veriut, kur pritet të marrë detyrën kryeministri shqiptar
23/01/2024 13:48
Shkolla e artit për romët, Shkupi: Leksion kundër paragjykimeve
26/12/2023 15:54
Maqedonasit të lodhur nga pritja, zbehen shpresat për rrugën drejt BE-së
19/12/2023 15:03
Shkup, mblidhet Komisioni për Partneritet i Kartës së Adriatikut
18/12/2023 20:51
SHBA paralajmëron zgjerimin e listës së zezë në Maqedoninë e Veriut
14/12/2023 07:19
Maqedonia e Veriut/ Talat Xhaferri propozohet për të drejtuar qeverinë teknike deri në zgjedhje
08/12/2023 19:23
Dyshohet të jetë autori i vrasjes së 14-vjeçares, ministri i Drejtësisë së Maqedonisë së Veriut zbulon detajet për ekstradimin nga Turqia 
07/12/2023 16:25
Arrestimi i autorit të dyshuar për vrasjen e 14-vjeçares në Turqi, Shkupi kërkon ekstradim
06/12/2023 16:56
Ish-zëvendëskryeministrit maqedonas i ndalohet hyrja në SHBA
05/12/2023 15:52
Nis punimet samiti i OSBE-së në Shkup
30/11/2023 10:06
BERZH mbështet planin prej 4 miliardë eurosh për të larguar Maqedoninë e Veriut nga energjia e qymyrit
17/11/2023 09:22
Dritëhijet në Raportin e KE-së për Maqedoninë e Veriut
09/11/2023 16:47
Aministi për të dënuarit/ Kuvendi i Maqedonisë së Veriut rrëzon ligjin e propozuar nga qeveria
02/11/2023 14:19
Shkup, debate për zgjedhjet e pritshme parlamentare dhe presidenciale
28/10/2023 21:42
Përleshje mes policisë dhe të burgosurve në Shkup, pas kontrollit të qelive në burgun e Idrizovës
28/10/2023 16:13
Nga makinat klasike te motorët dhe biçikletat! Muzeu automobilistik në Manastir, i çon vizitorët në një udhëtim në kohë
02/10/2023 17:04
Përplasjet në mes krerëve të VMRO-DPMNE-së për Kodin Penal, nxisin debate në skenën politike maqedonase
23/09/2023 19:17
Shqetësim, ulja e nivelit të Liqenit të Prespës në Maqedoninë e Veriut
21/09/2023 20:59
Maqedonia e Veriut ul çmimet e produkteve bazë
19/09/2023 22:14