Misteret e CIA-s/ Shpesh vepron në fshehtësi, ka tri funksione kryesore! Çfarë bën ajo saktësisht?
19/04/2024 17:07
Shkoi për të rregulluar vetullat, 28-vjeçarja rrezikon të humbasë shikimin, denoncon sallonin estetik dhe publikon fotot “horror”
18/04/2024 17:35
Disa nga vendet më të sigurta në botë, në rast se shpërthen Lufta e Tretë Botërore
18/04/2024 16:57
Miliona vetë ndoqën nëpër botë eklipsin e Diellit. Për të radhës duhet të prisni… deri në vitin 2044. Ja kur do të ndodhë në Gjermani
09/04/2024 13:44
Pamjet/ Aurorat dhe llava vullkanike ndriçojnë qiellin islandez
08/04/2024 19:18
Imazhet më të famshme të modifikuara, që kanë mashtruar miliona persona për vite me radhë…
08/04/2024 18:59
Mban titullin e njeriut më të moshuar në botë, John Tinniswood tregon sekretin e jetëgjatësisë
06/04/2024 22:55
U shpall njeriu më i vjetër në botë, britaniku ka lindur në të njëjtin vit që Titaniku është mbytur
06/04/2024 22:47
Zbulimi historik, ‘pikaset’ dritë në një planet të ngjashëm me Tokën
03/04/2024 21:15
Si në përralla! Ky qytet, më i bukuri në Europë, ka vetëm 29 njerëz dhe ruan një sekret të madh
26/03/2024 11:22
“Magjistari i shijes”, çokollata japoneze pushton Belgjikën
25/03/2024 12:53
Gara e kamarierëve në Paris/ Tregojnë aftësitë, duke ecur për dy kilometër me tabakanë plot
25/03/2024 11:50
Sot Sulltan Nevruzi! Si ka lindur kjo festë dhe çfarë kuptimi ka
22/03/2024 08:07
Përse britanikët drejtojnë mjetet në kahun e djathtë, ndërsa të tjerët në të majtë?
02/03/2024 22:04
Pesë fakte për tradhtinë që me siguri nuk i keni dëgjuar më parë
18/02/2024 16:08
Super Bowl 2024 ishte transmetimi më i shikuar televiziv në SHBA që nga zbarkimi në Hënë, shkak Taylor Swift
13/02/2024 17:18
Vendi ku punëtorët janë të lirë të injorojnë thirrjet e shefave pas orarit të punës
08/02/2024 14:09
Pse njerëzit u besojnë teorive konspirative?
31/01/2024 19:05
Tetë femrat më të bukura në botë për momentin, sipas shkencës
26/01/2024 15:05
Klasa më e pazakontë në botë! Fëmijët indigjenë zhvillojnë mësim në pyjet e Amazonës
26/01/2024 08:30
“E hëna blu”, sot është dita më e trishtuar e vitit! Shkencëtarët tregojnë arsyen
15/01/2024 10:18
Video/ “I fundit i Vikingëve” sfidoi vdekjen! U hodh në një liqen të ngrirë nga 40 metra lartësi
09/01/2024 13:29
Gruaja nga Teksasi synon rekord të ri në Guinness, zbuloni sa orë shpenzoi ajo duke gatuar ëmbëlsira
06/01/2024 09:22
Parashikimi i Nostradamusit për vitin 2024 realizohet disa orë pas Vitit të Ri
04/01/2024 18:31
Arsyeja pse njerëzit puthen në natën e Vitit të Ri dhe kur datojnë besëtytnitë e lashta
31/12/2023 11:09
Foto lakuriq në vendet e shenjta apo hedhje me kokë në kanalet e Venecias! Turistët me sjelljen më të keqe të vitit 2023
25/12/2023 12:13
Jo vetëm pemë dhe dhurata! Traditat e veçanta të Krishtlindjeve në mbarë botën
25/12/2023 07:53
Nga delikate në të guximshme, të famshmit që mahnitën fansat me transformime drastike
22/12/2023 18:05
24 rregulla strikte që duhet të ndjekë familja mbretërore, disa prej të cilave janë thyer
22/12/2023 17:32
Prindërit kanë mbetur pa fjalë nga lista e dëshirave që vajza e tyre i ka kërkuar Babagjyshit
20/12/2023 18:39