“Zgjoi” nën ethet për Oscar deri më 8 shkurt
28/01/2022 08:59
Kosova jep 100 mijë euro për mbështetjen e fushatës së filmit “Zgjoi”
21/01/2022 20:40
Shfaqet “Gjurmë pa shenjë”/ Prodhimi më i ri kinematografik shqiptar del në kinema
20/01/2022 12:37
Netflix flet shqip me filmin “Arbëria”, rrëfimi i regjisores Francesca Olivieri: Origjina ime kalabreze më frymëzoi ta realizoja
03/01/2022 13:44
Gerard Depardieu-një huligan në ekran dhe në jetë
27/12/2021 13:13
“Zgjoi” pranë nominimit për “Oscar”, reagimi i bukur i Dua Lipës në rrjetet sociale
22/12/2021 11:40
Intriga, dramë, pasion… çfarë pamë në episodin e parë të $NOB?
07/11/2021 22:39
Premiera botërore e “No time to Die”/ Më 8 tetor do shfaqet në SHBA, më 11 nëntor në Australi
03/10/2021 21:48
Covid nuk frenon artin e luksin/ Festivali i Kanës ngre siparin me një super ceremoni
08/07/2021 14:30
Rikthehet “La Casa de Papel”/ Publikohet ‘traileri’, ja kur mund të shihni sezonin e pestë të serialit spanjoll
24/05/2021 21:20
I paraprin ‘Oscar’-ëve/ Triumfon diversiteti në çmimet SAG
05/04/2021 16:41
“Avatar” në krye, falë Kinës/ Është filmi me fitimet më të mëdha në histori
14/03/2021 16:39
Lista e plotë e fituesve në “Golden Globes 2021″/ Dominon “Netflix”
01/03/2021 10:47
Ende nuk është shfaqur sezoni i katërt por seriali “Elite” është gati të nisë xhirimet e sezonit të pestë
26/02/2021 12:39
Zbulohet lista e financimit të prodhimeve kinematografike në Greqi, mes tyre dhe prodhime shqiptaro-greke
05/02/2021 15:29
Infermierja suedeze/ Ndjek një festival të tërë filmi, e vetme në një far
31/01/2021 16:00
“Ngadhënjim mbi vdekjen”, jehonë të madhe në Kinë/ Protagonistja e filmit tregon për vizitën në shtetin aziatik: Më pritën si yll hollywood-i, u befasova…
27/01/2021 14:17
Harry Potter tani në televizion/ Projekti i HBO-së në fazën fillestare
26/01/2021 15:15
“Nuk ka kohë për të vdekur”/ Por as për kinema, shtyhet sërish James Bond
22/01/2021 09:26
“Komandanti”, jeta sekrete e Hugo Chavez-it/ Nga sonte në ekranin e Top Channel
08/01/2021 08:15
Rikthehet “Parajsa e Zonjave”, seritë e reja në Top Channel, nga e enjtja në orën 16.00
23/12/2020 20:17
Më në fund, Matthew Perry jep datën, ja kur do të shohim ribashkimin e “Friends”
13/11/2020 16:41
Filmi “post-apokaliptik”/ Clooney rikthehet me fantashkencë
28/10/2020 11:56
Pas suksesit në “La Casa de Papel”, ‘Profesori’ fiton një rol të ri
24/10/2020 11:44
Filmi “I humburi” / Tom Hanks rrezikoi vdekjen në xhirime
18/10/2020 14:21
“Wonder Woman”, Gal Gadot në rolin e Kleopatrës
16/10/2020 12:11
“Grand Hotel” në Top Channel/ Seriali nis sot në ora 16:00. Çdo ditë, nga e hëna në të shtunë
08/10/2020 12:04
Rikthehen mitikët Friends, por në variantin e ri
24/09/2020 10:43
Vdes aktorja e “Game of Thrones”
10/09/2020 16:36
Filmi i Mulan/ Dy vjet kohë vetëm për të krijuar imazhin perfekt
06/09/2020 16:41