The Rock tregon lëndimin e tmerrshëm në bërryl që pësoi gjatë xhirimeve të “The Smashing Machine”

14/06/2024 17:00

Gjatë xhirimeve të filmit të tij të fundit MMA, The Smashing Machine, Dwayne “The Rock” Johnson pësoi një dëmtim të rëndë në bërryl që i ka lënë fansat e tij të shokuar.

Aktori, i njohur për fizikun e tij mbresëlënës dhe përkushtimin e palodhur, ndau detaje të dëmtimit të tij përmes një videoje në Instagram, duke treguar bërrylin e tij të fryrë dhe duke kërkuar këshilla nga fansat e tij se si ta trajtojë situatën.

Në video, Johnson tregoi bërrylin e tij dukshëm të fryrë, duke e përshkruar atë si “një pjepër në pjesën e poshtme të bërrylit tim”. Pavarësisht nga ashpërsia e dëmtimit, The Rock ruajti humorin dhe vendosmërinë e tij të mirë.

“Unë u rraha shumë sot në skenat tona. Mund të ketë disa dëmtime të indeve të buta atje. Është shumë lëng. Më duhet ta heq atë së pari përpara se të bëj një MRI, por dhimbja ndihet shumë mirë. Gjithçka është në rregull”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dwayne Johnson (@therock)

Aktori 52-vjeçar është përballur me lëndime të shumta gjatë gjithë karrierës së tij në argëtim dhe sport, nga çarjet e muskujve e deri te operacionet rindërtuese. Megjithatë, ky dëmtim i ri nuk duket se e ka dobësuar shpirtin e tij. Johnson pyeti ndjekësit e tij, duke treguar gatishmërinë e tij për të marrë ndihmë dhe sugjerime:

Top Channel