Ylli francez i klasikëve evropianë, aktorja Anouk Aimée, u shua në moshën 92-vjeçare.

Vajza e saj, Manuela Papatakis, njoftoi lajmin e trishtë në rrjetet sociale këtë të martë, duke treguar se Aimée vdiq në shtëpinë e saj në Paris.

Aktorja u bë e famshme për rolet e saj në “La Dolce Vita” dhe “A Man and a Woman”.

Top Channel