Sarandë/ Prishën qetësinë publike me muzikë të lartë, nën hetim menaxherët e lokaleve

11/08/2023 16:55

Menaxherët e dy lokaleve në qytetin dhe në bregdetin e Sarandës, po hetohen në gjendje të lirë pasi vendosnin muzikë të lartë në këto ambiente, duke shqetësuar qytetarët e pushuesit.

Për këto raste, janë referuar materialet në Prokurori ku ka nisur procedimi në gjendje të lirë për menaxherët e lokaleve, 38-vjeçari F. F., banues në Tiranë dhe 41-vjeçari R. Z., banues në Sarandë, për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”.

Gjithashtu, policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale pajisjet që gjeneronin muzikën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel