Protestë kundër influencës gyleniste, dhjetëra persona mblidhen para KMSH

11/08/2023 14:52

Anëtarët e Forumit Islamik Shqiptar kanë protestuar ditën e sotme para Komunitetit Mysliman Shqiptar kundër influencës gyleniste.

Protesta ka të bëjë me organizimin e zgjedhjeve për kreun e KMSH, të cilat do të mbahen vitin e ardhshëm.

Dhjetëra persona mbanin pankarta në duar ku shkruhej “Të largohet uzurpatorët gylenistë nga komuniteti mysliman”, “Ti rikthejmë KMSH-së vlerat e traditës”, “Ndal pensionit dhe intimidimit të hoxhallarëve”.

 

FOTO GALERI
1/21

Top Channel