Fundjava larg Tiranës/ Trafik kilometrik në Elbasan, qytetarët udhëtojnë drejt juglindjes, por dhe Greqisë e Maqedonisë së Veriut

11/08/2023 19:33

Qindra automjete po udhëtojnë këtë të premte nga Tirana drejt juglindjes së vendit.

Që prej orës 17:30, hyrja e qytetit të Elbasanit është bllokuar, ndërsa trafiku arrin në disa kilometra, raporton korrespondentja Bruna Kërçyku.

Qytetarët po lëvizin drejt Pogradecit dhe Korçës, por ka nga ata që kanë zgjedhur të kalojnë fundjavë në Maqedoninë e Veriut dhe Greqi, duke iu drejtuar kështu pikave kufitare.

Trafiku në qytetin e Elbasanit është rënduar edhe më tej, për shkak të ardhjes së emigrantëve, që po pushojnë në atdhe.

Top Channel