Sportiello: Unë kam lindur në një familje tifozësh të Milanit, është një ëndërr e realizuar

28/06/2023 15:51

Portieri i ri i Milan-it, Marco Sportiello, foli për herë të parë si një lojtar “kuqezi”.

Në prononcimin për kanalet zyrtare të klubit, portieri theksoi se ka qenë gjithmonë tifoz i Milanit.

“Unë kam qenë tifoz i Milanit që nga lindja dhe vij nga një familje tifozësh të Milanit, është një ëndërr e realizuar dhe një burim i rëndësishëm krenarie. Shpresoj të shpërblej besimin e klubit në fushë”-deklaroi Sportiello./ SuperSport

Top Channel