E fundit/ Bekaj me skuadër të re, transferohet në Superligën e Turqisë

28/06/2023 11:30

Visar Bekaj është transferuar në Turqi.

Portieri i Tiranës në Superiore dhe i përfaqësueses së Kosovës, ka firmosur me Hatayasporin, skuadër që u tërhoq nga kampionati (Superliga turke) për shkak të tragjedisë së tërmetit të 6 shkurtit.

Hatayspori dhe Gaziantepi, skuadrat nga qytetet prej zonave më të prekura nga tërmeti, u detyruan të mos mbyllnin sezonin e fundit. Por, Federata Turke e Futbollit vendosi që të dy skuadrat të jenë pjesë e Superiores në edicionin e ri.

Bekaj është përforcimi i Hatayasporit për portën. 26-vjeçari nga Prishtina, ka kaluar me sukses testet mjekësore. Ai ishte pjesë e Tiranës në dy sezonet e fundit. Duke fituar titullin dhe Superkupën e Shqipërisë me bardheblutë.

Portieri numëron edhe 4 ndeshje me Kosovën. Ndërkohë, Bekaj u shpall portieri më i mirë dhe pjesë e formacionit më të mirë në sezonin 2021/2022 në Superioren shqiptare.

“Më të Mirët 2022”, mbrëmja gala që organizon FSHF dhe Digitalb, nderoi 11 futbollistët më të mirë në Abissnet Superiore. Mes tyre edhe Bekajn.

Top Channel