Lukaku refuzon 50 mln euro nga Arabia Saudite, preferon qëndrimin te Inter

14/06/2023 10:52

Romelu Lukaku refuzon ofertën prej 25 milionë euro në sezon, për dy vite, nga Al Hilal.

Sipas medieve italiane, sulmuesi belg zgjodhi t’i thotë “Jo” kalimit në Arabinë Saudite dhe preferoi të qëndrojë te Inter.

Megjuthatë edhe nëse nuk arrihet marrëveshja Inter-Chelsea që belgu të qëndrojë në Itali, Lukaku sërish nuk do të pranojë që në moshën 30-vjeçare të kalojë në Arabinë Saudite.

Top Channel