Një “i çmendur” për stolin, Uruguai gjen trajnerin e ri

30/03/2023 16:11

Marcelo Bielsa drejt rikthimit në pankinë. Mediat argjentinase raportojnë se tekniku është shumë pranë firmës me Federatën Uruguaiane, për të marrë drejtimin e skuadrës përfaqësuese.

Uruguai aktualisht drejtohet nga trajneri i përkohshëm Marcelo Broli, i cili mori vendin e Diego Alonsos, i larguar pas dështimit për të kaluar fazën e grupeve në Botërorin e Katarit.

Kandidatët për stolin e Uruguait ishin të shumtë, megjithatë duket se drejtuesit e federatës kanë zgjedhur “El Loco”-n, i cili në të shkuarën ka bërë mjaft mirë edhe në përfaqësuese si Argjentina dhe Kili.

Bielsa është i papunë që prej shkarkimit nga Leeds United më 27 shkurt të vitit të kaluar, teksa duket se projekti i Uruguait e ka joshur dhe pritet të hedhë firmën në javët e ardhshme.

Top Channel