Tallet sulmuesi anglez: Conference League? Sfidë me djem që punojnë në bare!

26/03/2023 22:38

Callum Wilson është pjesë e Newcastle prej shtatorit të vitit 2020. Sulmuesi anglez, i cili numëron gjashtë ndeshje dhe një gol me Kombëtaren ishullore ka lëshuar një deklaratë befasuese rreth Conference League.

Në një bisedë me Michail Antonio, sulmuesin e West Ham dhe mikun e tij, 31-vjeçari deklaroi: “Ju po luani me djem që një minutë përpara se të zbresin në fushë, punojnë në bare plazhi.

Më pas mbërrijnë në stadium dhe zbresin në fushë. Nëse do të luaja unë përballë AEK Larnaca do të shënoja të paktën pesë gola”, u shpreh Wilson.

West Ham eliminoi qipriotët e AEK Larnaca me rezultatin e përgjithshëm 6-0 në raundin e 1/8-ve në Conference League. Skuadra londineze do të sfidojë belgët e Gent në çerekfinalet e kompeticionit të ri europian.

Top Channel