Busquets vendos rekord në “El Clasico”, lë pas Messi-n dhe Ramos

03/03/2023 18:41

Sergio Busquets dje luajti “El Clasico-n” e 46-të në karrierën e tij, duke thyer në mënyrën e tij një rekord të vogël.

Mesfushori i Barcelonës, kaloi kështu Messin dhe Sergio Ramos, duke u bërë lojtari me më shumë paraqitje në ndeshjet e mëdha mes Barcelonës dhe Real Madrid.

Pra përtej fitores 0-1 ndaj “Los Blancos”, Busquets iu gëzua edhe rekordit të tij personal.

Top Channel