200 ndeshje me Milanin, kapiteni karikon shokët përpara derbit

04/02/2023 09:44

Milani po kalon një periudhë të errët, por të dielën rikthehet derbi ndaj Interit, sfidë tepër e fortë dhe e komplikuar.

Gjithsesi, kampionët në fuqi të Italisë kanë një shans të artë për të dalë nga kriza nëse triumfojnë në derbin e zjarrtë.

Kapiteni i kuqezinjve, Davide Calabria është nderuar për arritjen e 200 ndeshjeve me Milanin. Paolo Maldini i ka dhuruar mbrojtësit të djathtë një medalje, ndërkohë që 26-vjeçari karikoi shokët.

Është një krenari e madhe për mua. Tani le t’i kthehemi punës. Duhet të rikthehemi të buzëqeshim dhe të fitojmë”, u shpreh lojtari italian në lidhje me duelin e përjetshëm ndaj Interit.

Napoli është shkëputur dhe është në rrugën e duhur drejt titullit kampion, ndërkohë që Milani dhe Interi për momentin po garojnë për një biletë në Champions League./ Super Sport

Top Channel