Megan Thee Stallion ka pasur një karrierë shumë të suksesshme deri më tani, pasi ajo është fituese e çmimit Grammy dhe multimilionere, duke përdorur instinktet e saj krijuese në muzikën rap dhe hip hop dhe duke nxjerrë në treg 7 albume duke përfshirë mixtape-in e saj “Fever”, i cili i dha asaj një vlerësim të jashtëzakonshëm muzikor.

Sipas faqeve të internetit, pasuria e saj aktuale neto është mbi 8 milionë dollarë.

Megan e konsolidoi karrierën e saj kur fitoi tre çmime Grammy në vitin 2021 duke përfshirë ‘Artistin më të Mirë të Ri’, ‘Këngën më të Mirë Rap’ dhe ‘Performancën më të Mirë Rap’. Ajo filloi të bëhej e famshme kur performonte në mediat sociale, kryesisht duke bërë video rap në stilin e lirë (freestyle) që i hapën rrugën publikimit të saj të mixtape-it “Fever”, i cili e çoi atë në famë dhe famë në skenën rap dhe hip hop. Pas suksesit të Fever, ajo publikoi një tjetër moment historik muzikor, EP-në “Suga”, dhe pati të luante koncerte në të gjithë SHBA-në dhe duke fituar terren si një artiste e pavarur.

Pasi mixtape-i dhe EP-ja po dëgjoheshin nga qindra mijëra fansa në Shtetet e Bashkuara, ajo konsolidoi karrierën e saj me albumin e saj të shumëpritur “Good News”, konkretisht këngën “Hot Girl Summer”, e cila e çoi atë në botën ndërkombëtare, skenën e repit ndërsa muzika e saj po dëgjohej anembanë globit. Më pas ajo u bashkua me Cardi B dhe së bashku ata publikuan këngën WAP të dëgjuar masivisht, e cila ka mbi një miliard klikime vetëm në platformën e transmetimit Spotify, dhe pas kësaj karriera e saj ndryshoi pasi ajo tani është një qendër e fuqishme e rap-it.

Kohët e fundit Megan Thee Stallion iu desh të përballej me disa paraqitje në gjykatë për të dëshmuar kundër reperit kanadez Tory Lanez pasi jeta e saj u kërcënua nga ai i cili thuhet se qëlloi në këmbët e saj me një pistoletë dhe iu desh të merrte kujdes mjekësor për të hequr plumbat.

Top Channel