“Fundi i debatit”, legjenda e Anglisë dhe Gjermanisë shpallin Messin si më të mirin e historisë

19/12/2022 14:55

Lionel Messi fitoi edhe titullin që i mungonte karrierës së tij, atë më të çmuarin në karrierë, Kupën e Botës.

Në Katar, “pleshti” u kurorëzua edhe si lojtari më i mirë i turneut, ndërsa pas këtij suksesi janë të shumtë ata që mendojnë se tashmë është e kotë të debatosh se cili është më i miri i historisë.

Jamie Carragher, ish-lojtari i Anglisë publikoi një listë me renditjen e më të mirëve të historisë së tij teksa aty numri një ishte rezervuar pikërisht për Leo Messin.

Sipas Carragher, Maradona është i dyti në renditjen e tij ndërsa jashtë podium Cristiano Ronaldo që sipas ish-mbrojtësit mbetet në vend të katërt pas legjendës braziliane Pele.

#Messi

1: Messi
2: Maradona
3: Pele
4: Ronaldo
5: Zidane

— Jamie Carragher (@Carra23) December 18, 2022

Në të njëjtën linjë ishte edhe një tjetër ish-futbollist dhe legjendë e futbollit botëror, Bastian Schweinsteiger i cili në një reagim në Tëitter thekson se falë triumfit në Katar, Messi kurorëzoi karrierën e tij të shkëlqyer./ Super Sport

Top Channel