“Mision i kryer…”, Scholes poston dhe heq menjëherë mesazhin për Cristianon

23/11/2022 11:17

Paul Scholes, legjenda e Manchester United, nxitoi të reagonte në rrjetet sociale pas zyrtarizimit të largimit të Cristiano Ronaldos nga klubi legjendar anglez.

“Mission accomplished … shit” (Mision i kryer… m*t) shkruhej në historinë e Scholes në Instagram, të cilat i fshiu menjëherë.

Me këtë mesazh, Scholes pozicionohet në mesin e ish-lojtarëve të Manchester United që janë kritikë ndaj Cristiano Ronaldos së bashku me ish-shokët e tij të skuadrës, Wayne Rooney dhe Gary Neville.

Roy Keane dhe Rio Ferdinand janë të vetmit mite të “Djajve të Kuq” që i kanë dalë në mbrojtje portugezit.

Paul Scholes dhe Cristiano Ronaldo kanë luajtur të bashkë në “Old Trafford” midis viteve 2003 dhe 2009.

Top Channel