Miqësorja me Shqipërinë, Italia publikon listën e lojtarëve që do vijnë në “Air Albania”

11/11/2022 20:31

Shqipëria dhe Italia do të zhvillojnë një ndeshje miqësore më 16 nëntor në “Air Albania”.

Ndërsa na ndajnë edhe pak ditë nga kjo përballje Italia ka bërë publike listën e lojtarëve që do të udhëtojnë drejt Tiranës për këtë takim.

Lista e lojtarëve që janë ftuar për miqësoren me Shqipërinë, por jo vetëm janë:

Portierë: Gianluigi Donnarumma (Paris Saint-Germain), Alex Meret (Napoli), Ivan Provedel (Lazio), Guglielmo Vicario (Empoli);

Mbrojtës: Francesco Acerbi (Inter), Alessandro Bastoni (Inter), Leonardo Bonuçi (Juventus), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Federico Dimarco (Inter), Emerson Palmieri (West Ham), Federico Gatti (Juventus), Pasquale Mazzoçhi (Salernitana), Giorgio Scalvini (Atalanta), Rafael Toloi (Atalanta);

Mesfushorë: Nicolo Barella (Inter), Bryan Cristante (Rome), Nicolo Fagioli (Juventus), Davide Frattesi (Sassuolo), Fabio Miretti (Juventus), Matteo Pessina (Monza), Samuele Ricci (Torino), Sandro Tonali (Milan), Marco Verratti (Paris Saint-Germain);

Sulmues: Federico Chiesa (Juventus), Wilfried Gnonto (Leeds), Vincenzo Grifo (Friborg), Simone Pafundi (Udinese), Matteo Politano (Napoli), Giacomo Raspadori (Napoli), Gianluca Scamaça (West Ham), Nicolo Zaniolo (Roma)./ Super Sport

Top Channel