Do të shpëtojë nga paga e Hazard, Reali kërkon ta largojë në fund të sezonit

30/10/2022 13:56

Në fund të këtij sezoni Real Madrid dhe Eden Hazard do të ndajnë rrugët ose të paktën kështu raportojnë mediet spanjolle.

“Los Blancos” nuk do të rinovojnë me belgun, kontrata e të cilit skadon në 2024-ën.

Në vend të kësaj ata do kërkojnë ta shesin në mënyrë që edhe të shpëtojnë nga paga që duhet t’i paguajnë për një tjetër sezon, nëse nuk arrijnë ta finalizojnë qëllimin e tyre.

Top Channel