“CR7 nuk është fëmijë, normal reagimi i tij”/ Nani i del në mbrojtje Ronaldos: Nuk mund të presë rindërtimin e United

18/08/2022 18:49

Nani i ka dalë në mbrojtje Cristiano Ronaldos, i cili po kalon një nga momentet më të vështira të viteve të fundit. Manchester United po vuan, ndërkohë që CR7 kërkon të largohet nga “Old Trafford”.

“Është normale që Cristiano të reagojë kështu, në moshën 37-vjeçare nuk ka kohë të presë rikonstruktimin e United. Drejtuesit po përpiqen të bëjnë disa punë njëherësh, por nuk është e thjesht

Ai reagon kur skuadra luan keq dhe humbet, nuk është më fëmijë. Ai është sjellë shumë mirë në gjithë klubet ku ka luajtur. Trajneri po tenton të krijojë një skuadër të fortë, por Cristiano nuk ka kohë të presë një gjë të tillë.

Të gjithë bëjmë reagime të gabuara ndonjëherë, por mendoj se në këtë rast është normale ajo që po bën Ronaldo, pasi dëshiron të shënojë dhe të jetë më i miri”, deklaroi Nani, shkruan SuperSport.

Top Channel