Një mbrojtës shqiptar për Pirlon, Karagumruk firmos me 25-vjeçarin

24/06/2022 16:23

Ibrahim Dresevic i mbaroi kontrata me Heerenveen. Lojtari i Kosovës (19 ndeshje me dardanët) ka vendosur të vazhdojë karrierën në Turqi.

Karagumruk ka emëruar Andrea Pirlon si trajnerin e ri të skuadrës, me titullarin e Kosovës që do ketë shansin të punojë me italianin e njohur.

Dresevic ka lindur në Suedi dhe është rritur tek Elfsborg, klub tek i cili luajti përpara se të transferohej në Eredivisie te Heerenveen./ SuperSport

Top Channel