Nadal “mbret”, shkëputet me dy tituj nga Federer dhe Djokovic

05/06/2022 18:41

Rafael Nadal shkruan një tjetër kapitull në historinë e tenisit duke festuar titullin e Roland Garros, trofeun e 14-të në karrierë.

Spanjolli nuk di të ndalet dhe këtë e ka treguar edhe në rekordin e çmimeve të fituara, dhe në  Paris e tregoi edhe njëherë tjetër që është “mbreti” i kryeqytetit Francez./ SuperSport

Top Channel