​Rreth 17.500 raste të reja e 43 të vdekur në Kroaci

20/01/2022 13:53

Në 24 orët e fundit, në Kroaci janë regjistruar 17.489 raste të reja me koronavirus – 11.343 janë testuar me PCR, dhe 6.146 pozitivë janë testuar me testim të shpejtë të antigjenit, konfirmoi Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile.

43 persona kanë vdekur dhe numri i përgjithshëm i infeksioneve aktive në Kroaci aktualisht është 59.193.

Mes tyre janë 1792 pacientë në trajtim spitalor, nga të cilët 195 pacientë me aparate respiratore.

Që nga fillimi i pandemisë, 13.300 njerëz kanë vdekur. Aktualisht janë 37.290 persona në izolim. Gjithsej 22.049 mostra u testuan për koronavirus.

Top Channel