6 persona kanë mbetur të vrarë si pasojë e një aksidenti të rëndë, si dhe raportohet për 7 të plagosur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Turqi, ku një tren mallrash është përplasur me një minibus me pasagjerë.

Mediat vendase kanë bërë publike edhe videon ku është filmuar qartë momenti fatal i përplasjes.

Top Channel