SHBA, 322 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

30/07/2021 17:39

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në SHBA është rritur në 612.135, prej të cilëve 322 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në 34.756.006, me 77.564 raste në 24 orët e fundit.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 3,94 milionë raste të konfirmuara dhe 64.386 të vdekur.

Në SHBA deri më tani mbi 189,9 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, kurse mbi 163,8 milionë dozën e dytë.

Top Channel