Java nis me rritje temperaturash/ Në fundjavë pritet i nxehti afrikan

14/06/2021 10:01

Kjo javë nis me kthjellime dhe rritje temperaturash.

Deri të mërkurën, temperaturat e ajrit do të prekin vlerat 30 gradë Celsius.
Ndërsa pjesa e dytë e javës, sipas meteorologëve, do të sjellë temperatura më të larta, duke kulmuar me 34 gradë Celsius të dielën, kur pritet një valë e të nxehtit afrikan.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 11°C në 23°C, në zonat e ulëta nga 17 ºC në 29°C dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 31°C.

Top Channel