Fotot/ Gjyshja 99-vjeçare fiton betejën me koronavirusin

22/10/2020 16:29
Florentina Martin

Florentina Martin gjyshja 99-vjeçare që u infektua me koronavirus në shtator ka mundur që të fitojë betejën me sëmundje.

Ajo ishte infektuar gjatë festës së organizuar me rastin e 99-vjetorit të lindjes, kur familjarët e saj ishin mbledhur për të festuar.

Në ato momente askush nuk kishte bartur maskë mbrojtëse e as që kishin respektuar distancën sociale fizike. E disa ditë më vonë, Florentina filloi të ndjejë simptomat e para të COVID-19.

Sipas Reuter, gjyshja tani është në gjendje të mirë shëndetësore dhe i është rikthyer videolojërave me tablet.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel