VARRIMI EKSTRAVAGANT/ Për dy binjakët romë, kurora me Jack Daniels dhe Rolex

14/02/2020 15:09

Komuniteti rom në Britanikë e Madhe në Shqipëri njihet nga seriali i jashtëzakonshëm Peaky Blinders, gangsterëve të Birmingamit, por edhe nga një reality show në televizionet britanike të titulluar dasma Big Fat Gypsy.

Dy personazhet kryesore Billy dhe Joe Smith, u gjetën të vdekur në një rrugë dhe funerali i tyre do të bëhet në Sevenoaks në Kent.
Ceremonia ishte e jashtëzakonshme me kurora me lule duke përfshirë një shishe Jack Daniels dhe një orë Rolex, sigurisht të preferuarat e dy vëllezërve romë. Billy dhe Joe, të cilët u shfaqën në Dasma Big Fat Gypsy në 2014, u gjetën të vdekur pas një vetëvrasje të dyfishtë.
Ceremonia pushtoi rrugët kryesore të qytetit për ekstravagancën e saj. Dy arkivolet janë transportuar me karoca të bardha me kuaj.

FOTO GALERI
1/23
Billy dhe Joe Smith, vellezer binjake qe u gjeten te vdekur

Top Channel