Alvaro Moratta shënon dygolëshin më të bukur të jetës së tij. Sulmuesi i Chelseat është bërë baba pasi bashkëshortja e tij, Alice Campello solli në jetë binjakët Alessandro dhe Leonardo.

Lajmi i dha nga vetë sulmuesi spanjoll, i cili postoi edhe një foto me bashkëshorten e tij, nga spitali në Itali, ku edhe u realizua lindja.

Nëpërmjet një statusi në Instagram, Moratta nuk i kurseu falënderimet për bashkëshorten e tij, duke thënë se “luftoi si një luaneshë e vërtetë”.

Top Channel