Çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë

23/03/2017 00:00

Shorti i hedhur mesditën e së enjetes, përcakti dy çiftet për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë.

Pas hedhjes së goglave, Tirana do të përballet me surprizën e këtij sezoni të Kupës, Besëlidhjen e Lezhës, ndërkohë që Skënderbeu do të përballet me Teutën.

Ndeshjet e para do të luhen më 5 prill, ndërsa ato të kthimit janë caktuar për në 19 prill. Skuadrat që do të kalojnë në finale do të përballen me njëra-tjetrën më 31 maj.

Në çerekfinale, Tirana eleminoi Kukësin, ndërsa Besëlidhja kaloi Flamurtarin. Ndërkohë, Skënderbeu kaloi Laçin dhe Teuta eleminoi Vllazninë.

Top Channel