Pamje mahnitëse nga bregdeti britanik

17/07/2016 00:00

Vija bregdetare e Britanisë është e mbushur me disa prej plazheve  më spektakolare dhe drithëruese, me kalata emocionuese dhe fshatrat të bukur peshkimi.

Këto imazhe që të lënë “pa frymë”, konkurrojnë për çmimin e parë në një konkurs vjetor për foto të zhvilluar nga Shoqëria detare “Shipwrecked”, për të festuar lidhjen e qëndrueshme të Britanisë me detin.

Konkursi synon të gjejë pamjen më mahnitëse që shpreh më mirë mbështetjen e Britanisë në marrëdhënie me detin, anijet e saj tregtare dhe peshkatarët, bregdetin dhe portet, si dhe portet dhe rrënojave.

Të tjera imazhe mahnitëse pritet të shfaqen, pasi afati i fundit për dorëzimin e këtyre fotove është 5 gushti.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel