Stephania Van Cluysen, 21 vjeç, e njohur si “Effie”, është një nga femrat më të bukura në industrinë e modës dhe është e pamundur të besohet që vitin e kaluar, në fakt, ajo ishte mashkull.

Transgjinorja ka marrë pjesë në një set fotografik me të brendshme në mënyrë që t’i jepte një përcaktim të ri fjalës “seksi”.

Effie thotë se që e vogël ndihej femër dhe se të rritej në Belgjikë ka qenë e vështirë për të, pasi shokët në shkollë dhe të panjohurit në rrugë e tallnin gjatë gjithë kohës.

“Jam pjesë e këtij seti fotografik për të treguar se edhe femrat transgjinore mund të jenë seksi”, thotë Effie.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel