Ja pse Australia është vendi më i mrekullueshëm në botë

05/07/2016 00:00

Pasi të shikoni vendet magjike të Australisë do ju mbeten përgjithmonë në mendje.

Turistët mund të shijojnë plazhet e mëdha të bardha, hapësira spektakolare, shkëmbinj të lashtë, ujëvarat, pyjet misterioze dhe qytete të mëdha. Le të mos harrojmë kafshët e pabesueshme që jetojnë atje!

Më poshtë keni edhe 21 vende të mrekullueshme nga ky kontinent që ju tregojnë bukurinë e saj mahnitëse.

FOTO GALERI
1/21
Shtepia e Operas ne Sidnej

Top Channel