Dhia me dy këmbë çudit banorët

17/05/2016 00:00

Edhe pse me vetëm dy këmbë, kjo dhi e vendosur ka mësuar se si të ecë dhe të luaj me miqtë e saj.

Pamjet tregojnë një dhi të vogël, e cila mban ekuilibrin me dy këmbë dhe vjen vërdall me kafshët e tjera duke habitur të zotin dhe fshatarët e tjerë të zonës.

Kafsha nga provinca Yunnan, në jug-perëndim të Kinës, është quajtur “dhia kokëfortë” nga vendasit, raporton Daily Mail.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel