Pamje mahnitëse të një iguane gjigante në Oqeanin Paqësor

12/04/2016 00:00

Një iguanë gjigante, me nofkën “Godzilla”, është filmuar së fundmi në Oqeanin Paqësor.

Ajo duket vërtetë e frikshme, ndërsa noton në ujin e kristaltë të oqeanit, duke tentuar të sigurojë ushqim.

Videoja spektakolare është filmuar nga Steve Winkworth, në brigjet veriore të Isabelas, në ishujt Galapagos. Siç duket edhe në video, iguana nuk shqetësohet aspak nga prania e zhytësit, ndërsa afrohet drejt tij, duke përdorur bishtin e saj të gjatë për të manovruar.

Kjo iguanë ka marrë nofkën “Godzilla” për shkak të madhësisë dhe pamjes së saj.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel