Ushqen vajzën me gji gjatë fushatës

07/03/2016 00:00

Elle Bradford është bërë një hit i papritur në fushatën e Bernie Sander, pasi një foto e saj teksa ushqen fëmijen me gji gjatë fushatës ka ndezur debatin në internet.

Bradford nga Ohio, kishte marr me vete vajzën e saj 6 muajshe, Harper, gajtë fushatës në Kleveland . Teksa e bija dëshironte të pinte gji, Elle nuk nguroi ta ushqente atë në publik.
“Jo, do e ushqeja në 10 minuta. Jam me atë “Do të ushqet me gji tani, këtu, se përndryshe do të bërtasësh”, thotë Elle.

Bradfor ushqeu të voglën e saj me gji, teksa nuk dëshironte të humbte asnjë moment të fushatës. Momenti u kap nga gazetarët, dhe shumë shpejt në rrjetet sociale u krijua dhe u bë trend hashtagu “BoobsforBernie”.

Top Channel