Këtë radhë “viktima” e Diego Costa në fushën e lojës është futbollisti i Stoke City, Ryan Shawcross.

Në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e të shtunës që përfundoi me fitoren e Stoke, sulmuesi spanjoll i rrëfen kundërshtarit se sqetulla e tin mban erë të keqe.

Ryan e ka kaluar me të qeshur këtë situatë dhe është larguar nga Costa. Në këtë ndeshje mungonte trajneri i Chelsea Jose Mourinho, i cili ishte i dënuar të mos ndodhej në stadium.

Top Channel