/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Në përfundim të turit nëpër Shqipëri, nga ku deputeti socialist Arben Malaj ka prezantuar platformën për modernizimin e PS, mbrëmjen e së premtes i shoqëruar edhe nga deputeti Andis Harasani,  ata janë takuar me banorë të Kombinatit në Tiranë.
" /> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Në përfundim të turit nëpër Shqipëri, nga ku deputeti socialist Arben Malaj ka prezantuar platformën për modernizimin e PS, mbrëmjen e së premtes i shoqëruar edhe nga deputeti Andis Harasani,  ata janë takuar me banorë të Kombinatit në Tiranë.
">

Normal
0

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Në përfundim të turit nëpër Shqipëri, nga ku deputeti socialist Arben Malaj ka prezantuar platformën për modernizimin e PS, mbrëmjen e së premtes i shoqëruar edhe nga deputeti Andis Harasani,  ata janë takuar me banorë të Kombinatit në Tiranë.

Sikurse edhe në takimet e tjera deputeti Malaj ka kritikuar lidershipin e PS për mënyrën e drejtimit të kësaj partie dhe për nevojën, sic tha Malaj, të reformimit të partisë në bazë të meritokracisë e jo të influencave negative të biznesit.

“Është e pafalshme që Partia Socialiste të jetë e vonuar në krijimin e modelit pozitiv. Aq sa në lidershipin e kesaj partie shohim që ka humbur guximi për të debatuar, për të bërë mirë në këtë vend, aq sa u arrit që bashkë me Partinë Demokratike të bëheshin rreth 130 deputetë, që ndryshonin kushetutën e tyre dhe t’i jepnin pushtet  absolut Sali Berishës si Kryministër i vendit dhe Edi Rama të merrte pushtet absolut në Partinë Socialiste, me sistemin e listave të mbyllura. Për çfarë u shërbeu ky unitet dhe bensikëri shqiptarëve? Pse pikërisht një vit e gjysmë që pasi e ndryshuam me aq shumë solidaritet sot themi që kemi bërë gabim? A mund t’i lejohet një lideri politik që thjesht të gjej kompromisat e rastit që e lejojnë ta kontrollojë më mirë partinë e tij dhe kur ajo nuk e çon në një fitore politike të kujtohet që paska bërë një gabim?”, u shpreh deputeti i PS, Arben Malaj.  

Në momentin kur pjesëmarrësit kanë nisur t’i drejtojnë pyetje dy deputëve disa prej të pranishmëve kanë shprehur shqetësimin me pretendimin se në sallë ndodheshin simpatizantë të LSI-së dhe PD.

Përballë situatës së krijuar deputetët Malaj dhe Harasani kanë preferuar ta ndërpresin takimin në mënyrë që situata mos të përshkallëzohej.

Jashtë ambienteve të sallës u vunë re tentativa për përplasje mes grupe të pranishmëve në sallë, por prezenca e menjëhershme e forcave të policisë ka shmangur incidentet.

Top Channel